دستگاه ایران خرمشهر اخبار حوادث

دستگاه: ایران خرمشهر اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار اجتماعی بیمارستان‌ها به زودی فعال می‌شوند ، پاسخ جهانگیری به درخواست زلزله‌زدگان جهت افزاش کمک‌های بلاعوض

معاون اول رییس جمهوری تاکید کرد: دولت تلاش دارد که در مناسب ترین وقت شرایط و اوضاع مردم را به حالت عادی برگرداند و مردم زلزله زده بتوانند در منزل های بازسازی شد

بیمارستان‌ها به زودی فعال می‌شوند ، پاسخ جهانگیری به درخواست زلزله‌زدگان جهت افزاش کمک‌های بلاعوض

پاسخ جهانگیری به درخواست زلزله زدگان جهت افزاش کمک های بلاعوض/ بیمارستان ها به زودی فعال می شوند

عبارات مهم : زلزله

معاون اول رییس جمهوری تاکید کرد: دولت تلاش دارد که در مناسب ترین وقت شرایط و اوضاع مردم را به حالت عادی برگرداند و مردم زلزله زده بتوانند در منزل های بازسازی شده است خود ساکن شوند و فرزندانشان نیز به مدرسه رفته و کار، کشاورزی و تولیدات آنان نیز احیا شود.

به گزارش خبرآنلاین به نقل پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسحاق جهانگیری، پیش از ظهر امروز در جریان سفر به استان کرمانشاه، در روستای زلزله زده ناوفره حضور یافت و ضمن سرکشی به چادرهای اسکان موقت مردم این روستا، پای درد دل آنان نشست و از دغدغه ها و نیازهایشان مطلع شد.

بیمارستان‌ها به زودی فعال می‌شوند ، پاسخ جهانگیری به درخواست زلزله‌زدگان جهت افزاش کمک‌های بلاعوض

معاون اول رییس جمهوری همچنین در جمع مردم این دِه ضمن تسلیت به خانواده هایی که عزیزان خود را در اثر زلزله از دست داده اند، جهت مجروحین و مصدومین آرزوی شفای عاجل کرد.

وی مردم استان کرمانشاه را مردمی عزیز، بزرگ و آزمایش بعد داده توصیف کرد و افزود: مردم این استان و بویژه مردم سرپل ذهاب پهلوانانی هستند که دوران سخت را با صبر و بزرگواری پشت سر گذاشته اند و در مقاطع متفاوت نظیر دوران دفاع مقدس، حمله منافقین و حوادث طبیعی از خودگذشتگی نشان دادند.

معاون اول رییس جمهوری تاکید کرد: دولت تلاش دارد که در مناسب ترین وقت شرایط و اوضاع مردم را به حالت عادی برگرداند و مردم زلزله زده بتوانند در منزل های بازسازی شد

جهانگیری ادامه داد همه مردم ایران، مسئولین نظام و رهبر معظم انقلاب همگی با مردم زلزله زده استان کرمانشاه همصدا و همدل هستند و حتی یک نفر در کشور نیست که خود را شریک غم و پرسشها مردم استان کرمانشاه نداند.

معاون اول رییس جمهوری اظهار داشت: با تجربیاتی که در کشور وجود دارد، در 2 هفته گذشته کارهای خوبی جهت کمک به زلزله زدگان انجام شده است که البته همه این کارها وظیفه مسئولین بوده و خود مردم نیز با جوانمردی پای کار آمدند و در کنار ارتش، سپاه، نیروهای مسلح و مسئولین در صحنه حضور یافتند و همه تلاش ما این است که شرایط را به گونه ای ساماندهی کنیم که اوضاع مردم از دوران قبل از وقوع زلزله نیز بهتر شود.

وی با اشاره به مطالبات مردم روستای ناوفره مبنی بر زیاد کردن تسهیلات و کمک های بلاعوض دولت افزود: هیچ مسئله و مشکلی از چشم دولت و دست اندرکاران پنهان نخواهد ماند و چنانچه کمبودهایی وجود داشته باشد، در جلسات تصمیم گیری برنامه ریزی های مورد نیاز صورت خواهد گرفت.

بیمارستان‌ها به زودی فعال می‌شوند ، پاسخ جهانگیری به درخواست زلزله‌زدگان جهت افزاش کمک‌های بلاعوض

معاون اول رییس جمهور ادامه داد: امروز نیز جلسه ستاد مدیریت بحران با حضور تعداد زیادی از اعضای دولت در سرپل ذهاب برگزار می شود و تلاش خواهیم کرد تصمیمات خوبی جهت حل پرسشها مردم زلزله زده اتخاذ کنیم.

جهانگیری را در این سفر وزرای راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نیرو، رییس کل بانک مرکزی ، رییس شرکت برنامه و بودجه، معاون امور مجلس مدیر جمهوری، مدیر جمعیت هلال احمر و مدیر ستاد مدیریت بحران کشور همراهی می کنند.وزیر بهداشت در سومین سفر خود به مناطق زلزله زده از بیمارستان پیش ساخته منطقه بانگر دیدار کرد.

معاون اول رییس جمهوری تاکید کرد: دولت تلاش دارد که در مناسب ترین وقت شرایط و اوضاع مردم را به حالت عادی برگرداند و مردم زلزله زده بتوانند در منزل های بازسازی شد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در سومین سفر خود به سرپل ذهاب از بیمارستان پیش ساخته شهدا منطقه بانگر این شهر دیدار کرد.

بیمارستان ها به زودی فعال می شوند

وزیر بهداشت ضمن اشاره به آخرین اوضاع بهداشتی و درمانی مناطق زلزله زده، تاکید کرد که بیمارستان های آسیب دیده در زلزله غرب کشور، بزودی به تناوب فعالیت بازمی گردند.

بیمارستان‌ها به زودی فعال می‌شوند ، پاسخ جهانگیری به درخواست زلزله‌زدگان جهت افزاش کمک‌های بلاعوض

سیدحسن هاشمی با حضور در مناطق زلزله زده در سرپل ذهاب، راجع به شرایط بهداشتی و درمانی مناطق زلزله زده گفت: در مقایسه با روزهای اول وقوع زلزله غرب کشور، شرایط بهتر شده است و در حوزه بهداشت و درمان مسئله جدی وجود ندارد.

به گفته وی، بیش از ۱۵۰۰ عمل جراحی جهت مصدومان این اتفاق انجام شده است و این مصدومان دوره نقاهت خود را طی می کنند. همچنین در حال حاضر مصدوم یا مجروحی در مناطق زلزله زده وجود ندارد.

وزیر بهداشت افزود: خوشبختانه همه گیری بیماری هایی مانند آنفلوآنزا و بیماری های واگیری که منشاء عفونی و میکروبی دارند در مناطق زلزله زده وجود ندارد. همکاران ما در دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، بویژه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در مناطق زلزله زده، حضور جدی دارند.

وی گفت: بیمارستان های مناطق زلزله زده به زودی به تناوب فعالیت باز می گردند و بیمارستان تازه در سرپل ذهاب، طی روزهای آینده به بهره برداری می رسد. بیمارستان آسیب دیده شهدای سرپل ذهاب هم تا ۳ ماه آینده به طور کامل وارد تناوب خدمت می شود.

هاشمی ادامه داد: در سایر شهرها از جمله اسلام آباد مشکلاتی وجود دارد که امیدواریم در جلسه امروز معاون اول رییس جمهور تصمیماتی جهت اصلاح این شرایط گرفته شود و کارها دراز مدت شروع شود.

وی تاکید کرد: دانشگاه های علوم پزشکی کشور تا تثبیت شرایط در مناطق زلزله زده غرب کشور حضور می یابند. هفته گذشته دانشگاه علوم پزشکی شیراز و این هفته دانشگاه علوم پزشکی تبریز با ۱۷۰ متخصص، فوق تخصص، پرستار و بهداشتیار در این مناطق مستقر شده است اند.

وی گفت: آسیب های بلایای طبیعی سخت و زیاد هست، ولی همه دستگاه های اجرایی در مناطق زلزله زده با امکانات زیاد حضور دارند و هماهنگی این دستگاه ها، بالاترین هنر مدیران است.

بنابر اعلام وب دا، وزیر بهداشت افزود: از همکارانم در حوزه بهداشت و درمان تقدیر می کنم و خوشبختانه همکاران ما در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، مواظبت ها و خدمات رایگان، در دسترس و مناسبی را به مردم مناطق زلزله زده ارائه می دهند. ارتباط مجموعه بهداشت و درمان کشور با مناطق زلزله زده، قطع نخواهد شد و حضور همکاران ما در این مناطق، مستمر و مداوم خواهد بود.

وی گفت: وزارت بهداشت از جمله دستگاه هایی بود که در نخستین ساعات بروز زلزله در غرب کشور، در این مناطق حاضر شد و به ارائه خدمات به مصدومان پرداخت. بازسازی ۶۲ پایگاه تخریب شده، ترمیم ۱۴۰ مرکز بهداشتی آسیب دیده، ساخت ۲۴ مرکز جامع خدمات سلامت و بازسازی ۲ بیمارستان اسلام آباد غرب و سرپل ذهاب به سرعت انجام خواهد شد.

زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب مرکز کرمانشاه تاکنون 483 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشته است.

این زلزله به هفت شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارده کرده و طبق برآورد اولیه دستکم 30 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزیی دیدند.

واژه های کلیدی: زلزله | پزشکی | بهداشت | بهداشت | بهداشتی | دانشگاه | کرمانشاه | کرمانشاه | بیمارستان | استان کرمان | وزیر بهداشت

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs